ESRI ArcGIS

Na této stránce jsou aktuální informace a různé návody a nastavení programu ESRI ArcGIS

 

Hlavní zdroj informací k podopoře ESRI ArcGIS je na stránkách ArcData Praha, oficiálního distributora ESRI

http://www.arcdata.cz/sluzby-a-podpora-zakazniku/podpora/pravidla-podpory

 

Podporu nemohou zaměstnanci a studenti kontaktovat přímo, nejdříve je nutné se obrátit na správce licence, kterým je Ústav hospodářské úpravy lesů a aplikované geoinformatiky LDF MENDELU.

 

Studentské licence ArcGIS

Studentská licence ArcGIS je určena všem studentům MENDELU. Licence jsou omezeny roční platností a jsou zdarma.

Pro aktivaci licence potřebujete autorizační kód, o který si můžete napsat na cibulka@mendelu.cz.

Aktivaci autorizačního kódu pro tuto studentskou roční licenci provedete podle návodu. Kód je třeba nejdříve aktivovat a až poté je možné software instalovat a kód použít pro autorizaci software. Při registraci na stránkách ESRI Vám bude umožněno stáhnout instalaci.

Po instalaci prosím navštivte webové stránky podpory a zde si ověřte dostupnost posledních opravných balíčků a záplat (service pack, patch) pro systém ArcGIS Desktop. Pozn.: Poslední Service Pack vždy obsahuje všechny předchozí sestavení oprav a záplat.

 

  • Nastavení adresy licenčního serveru - v případě, že používáte plovoucí licenci je nutné nastavit adresu licenčního manageru na: arcgis.mendelu.cz;27002@195.178.78.202 (ArcGIS Administrator - Desktop - License Manager)

 

  • Problém s kódováním dbf souborů - na anglickém OS byl problém s zobrazením diakritiky při otevrření atributové tabulky daného .shp souboru, tato stránka popisuje jak problém vyřešit.